Смерть породіллі у Любомлі Волинської області спричинила вуличний протест: 34-річна жінка народжувала свою третю дитину, але після кесаревого розтину жінка почала втрачати кров. Після операції в обласному центрі її стан поліпшився, але згодом жінка померла. Мешканці вважають, що місцеві лікарі діяли некомпетентно і стикаються з цим не вперше. В медичному закладі призначили перевірку, підозри ж щодо лікарського недбальства розслідують в межах кримінальної справи.

«Я шукаю істину, я шукаю причини, я шукаю правду. Хтось в тому винен», – наголошує батько жінки. За місяць до запланованих пологів 34-річній Юлії раптом стало зле і її привезли до лікарні. За кілька годин, через кесарів розтин, вона народила дочку.

«В 3:10 народилася дитинка. Але кровотечу не могли зупинити, вони там кричали, бігали, лікарів викликали, заступника відділення. Відразу не хотіли, казали, що «самі впораємось»… Давайте, ми за свої гроші викличемо реанімобіль або «Борис» на Київ, на Луцьк, байдуже. Він відповів, що не потрібно», – розповідає чоловік Юлії Олександр Оніщук.

За деякий час місцеві медики викликали на допомогу лікарів з обласного центру. За словами родичів, поки чекали – у пацієнтки двічі зупинялося серце. Їй перелили 20 літрів крові. Рідні кажуть, стан породіллі поліпшився лише після операції, яку провели луцькі хірурги. Але на третій день вона померла.

«Ми сподівалися, ми вірили. Вона вже казала на другий день»я вже їсти хочу». Вже давали їй трошки, губки мочили. І за одну ніч… за оцей проміжок однієї ночі… Що сталося? Це для нас є загадка», – бідкається батько Юлії Василь Гаврилюк.

Офіційна причина смерті, на яку вказують лікарі, – це масивна крововтрата та травматичний розрив селезінки. Проте родина звинувачує медиків у лікарській помилці. З вимогою знайти та покарати винних – до районної лікарні прийшли кілька десятків мешканців Любомля.

Чи була лікарська помилка у діях персоналу – у любомльському медичному об’єднанні сказати не можуть, – лише розпочали перевірку. Через смерть породіллі поліція відкрила кримінальне провадження.

За життя передчасно народженої Меланії нині борються лікарі обласної дитячої лікарні. Крім неї в родині ще двоє дітей: 9-річна Анастасія та 5-річний Даниїл. «Ми ще до цього часу не сказали меншому хлопчику, що нема мами. Бо не можемо сказати, розумієте?», – плаче Валентина, мама Юлії.