До яких наслідків призводить користування електронними цигарками | PROSVIT

До яких наслідків призводить користування електронними цигарками

Про це варто знати, можливо, ваші діти теж це роблять!

Використання електронних сигарет у всьому світі швидко росте, особливе серед молоді. Пара електронних сигарет мають набір унікальних шкідливих ефектів.

Фахівці з Національної лабораторії імені Лоуренса у Берклі довели, що електронні сигарети мають токсичні речовини, які утворюються при палінні. Дослідники також стверджують, що температура, тип і тривалість експлуатації електронної сигарети також впливають на рівень шкідливих речовин.

Нове дослідження, проведене Університетом Північної Кароліни в Чапел-Хілле, виявило нові дані, що свідчать про те, що використання електронної сигарети може викликати імунні реакції в легенях, які провокують запальні захворювання легенів, таким як ХОБЛ, кістозний фіброз, бронхіт і т.д.

«Порівняння шкоди електронних сигарет з сигаретами — це трохи схоже на порівняння яблук з апельсинами», — говорить д-р Мехмет Кесімер, старший автор цього дослідження. «Наші дані показують, що у електронних сигарет є шкода для легенів, яка унікальна, і це кидає виклик концепції, що перехід від сигарет до електронних сигарет є здоровішою альтернативою».

Побічні ефекти електронних сигарет тільки зараз починають ставати ясними.

Єдина по-справжньому здорова альтернатива палінню сигарет — це просто не палити.

Нове дослідження Університету Коннектікуту виявило, що пари з електронних сигарет можуть викликати значні ушкоджень ДНК. Результати здивували дослідників, які дійшли висновку, що електронні сигарети «потенційно небезпечні».

Доки поточні дослідження намагаються визначити довгострокові наслідки для здоров’я від використання електронних сигарет, тенденція використання електронних сигарет стає усе більш популярною у всьому світі.

Попри те, що більшість досліджень все ще знаходяться на ранніх стадіях, більшість з них виявили, що електронні сигарети небезпечніші, ніж паління тютюну.

Дослідження, проведене в 2015 році, показало, що пари електронних сигарет містять однакову кількість ушкоджуючих вільних радикалів, виявлених в тютюновому димі, хоча і в значно менших кількостях, і недавнє дослідження показало, що електронні сигарети можуть представляти ризик для серцево-судинного здоров’я.

Це нове дослідження, проведене групою хіміків, різко суперечить більшості попередніх звітів, вони стверджують, що пари електронної сигарети приносять такий же збиток, як і тютюновий дим, в даному випадку у зв’язку з ушкодженням ДНК.

У цьому дослідженні використовувався новий електрооптичний екрануючий пристрій, який може швидко виявляти ушкодження ДНК і воно показало, що збиток від електронних сигарет був приблизно еквівалентний збитку, заподіяному палінням сигарет без фільтру.

«Я ніколи не чекав, що ушкодження ДНК від електронних сигарет буде рівним тютюновим сигаретам», — говорить Kadimisetty, провідний автор дослідження. «Я був приголомшений вперше, коли побачив результат, тому знову вирішив повторить досліди. Я навіть розбавив зразки. Але тенденція все ще була — щось в електронних сигаретах, безумовно, завдає збитку ДНК».

У дослідженні не було визначено, які конкретні хімічні речовини в парах електронної сигарети викликають ушкодження ДНК, але результати були ясні, вони завдають значного збитку на генетичному рівні.

Це дослідження, проведене в Університеті Коннектікуту, не має власних інтересів. Команда, що бере участь в дослідженні, використовує це дослідження, щоб тестувати пристрій для скринінгу ДНК.

Тоді як багато курців сигарет перейшли на електронні сигарети, вважаючи їх безпечнішою альтернативою, необхідно провести більше досліджень, перш ніж ми отримаємо остаточну відповідь.

 

 

 

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *