Росія зробила Луганщині небезпечний «подарунок» — PROSVIT

Росія зробила Луганщині небезпечний «подарунок»

Луганська область продовжує перебувати у списку регіонів України, де поширюється небезпечне вірусне захворювання Африканська чума свиней (АЧС). Ситуація різко погіршилась у 2017 році, протягом якого на території області зареєстровано 11 випадків АЧС (у попередні 2015 і 2016 роки — жодних). 

Підтверджені випадки АЧС зареєстровані: 2 – в Старобільському районі (1 – в приватному господарстві, 1 – в підсобному господарстві військової частини), 5 – в Сватівському (2 – в приватному господарстві, 2 – інфікованих об’єкти та 1 у дикій фауні); 2 – в Новоайдарському (1 – у приватному господарстві, 1 – у дикій фауні); 1 – в Білокуракинському (у приватному господарстві); 1 – у Троїцькому (у приватному господарстві).

Необхідно зазначити, що не зважаючи на вжиті оперативні заходи з ліквідації та недопущення подальшого розповсюдження небезпечної інфекційної хвороби територією області наприкінці 2017 – початку 2018 року ситуація з африканської чуми свиней знову погіршилась. Так, на грудень місяць минулого року припало три (з 11 за рік) випадки захворювання свиней на АЧС, а в січні цього року зафіксовано нове вогнище цієї хвороби. Зокрема, відповідно до інформації ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області 09.01.2018 на території Білокуракинського району (урочище «Велика стіна» ДП «Білокуракинського ЛМГ») знайдено 1 труп дикого кабана. Згідно із звітом Дніпропетровської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини від 11.01.2018, встановлене захворювання на африканську чуму.

За результатами епізоотичних розслідувань випадків виникнення АЧС в області встановлено, що одним із основних джерел збудника інфекції є дика фауна, про що свідчить велика кількість тіл диких кабанів, виявлених під час проведення заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання в лісомисливських господарствах «неблагополучних» районів області. Як стверджують фахівці, головними причинами розповсюдження африканської чуми свиней в дикій фауні є збільшення популяції диких кабанів та їх міграція.

Враховуючи райони виникнення АЧС в Луганській області можна стверджувати, що головні маршрути міграції диких кабанів на її територію походять з Харківської області України та Бєлгородської області РФ. При цьому, інформація про спалахи АЧС в Бєлгородській області, яка з 2015 році  перебуває в числі неблагополучних по даному показнику регіонів РФ, дає підстави припустити, що Харківщина можливо також стала «жертвою» такого сусідства з нею. Так, згідно з офіційними даними Россельхознадзору РФ, у 2017 році на території Бєлгородської області зафіксовано 10 спалахів АЧС, 8 з яких серед популяції диких кабанів. Випадки виникнення захворювання диких кабанів на АЧС були виявлені поблизу н.п. Караїчне, Нова Зоря, Красна Поляна і Факовка Шебекінського району, а це прикордонний з Харківською областю район.
Протягом минулого року в Бєлгородській області  РФ мали місце випадки масового захворювання на АЧС на підприємствах промислового свиновиробництва. Так, у вересні 2017 року спалах вірусу африканської чуми був зафіксований на одному з підприємств російського агрохолдінгу «Русагро», розташованого у Бєлгороді. У результаті було знищено майже 17 тисячі голів домашніх свиней, що вирощувались на цій площадці. Ще більших збитків зазнала компанія «Міратор», на мясозаготівельній площадці якої в Бєлгородській області в грудні 2017 року із-за виявленого вірусу АЧС було ліквідовано 24 тисячі голів свиней. Слід зауважити, що Бєлгородська область РФ вважається провідним регіоном Росії по виробництву свинини, а «Міраторг» і «Русагро» – її виробниками № 1 і № 2 за рейтингом Національного союзу свиноводів РФ.

Деякі російські ЗМІ, які висвітлюють проблематику АЧС в РФ,  намагаються перекласти відповідальність за поширення цього вірусу в Бєлгородській області на Україну. Для прикладу, 17.11.2017 Интерфакс розмістило на своєму сайті повідомлення  про виявлення на кордоні з Україною (де не відомо) 6 тушок дохлих кабанів, які, ніби то, прийшли з території України. При цьому, зазначається, що це не перший випадок виявлення трупів кабанів в безпосередній близькості від державного кордону з Україною. Насправді, це був перший, на той час, такий випадок (принаймні, на це вказують офіційні звіти Россельхознадзору), а  слова про маршрут їх руху без будь-яких даних про місце і час їх виявлення важко сприйняти за правду.

Таким чином, є підстави вважати, що вогнища АЧС, які спалахнули на території Луганської області у 2017 році і продовжують тероризувати місцеві свиноугіддя, є нічим іншим як ще одним «подарунком» нашого східного сусіда. Навряд чи його можна називати навмисним, але клопоту він завдає серйозного. І не тільки в плані фізичної боротьби з самим вірусом, а й в плані використання цієї ситуації владою самопроголошених Л/ДНР в якості чергового приводу  для висвітлення «неблагополучних умов проживання на підконтрольних Києву територіях».

 

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *