ДНК-аналіз мумій викрив подружню зраду, яка сталася 4 тисячі років тому

Дві єгипетські мумії, що зберігаються в музеї в Манчестері у Великобританії, приховували «скандал», якому 4000 років. Сучасні дослідження ДНК показали, що брати поховані в одній гробниці, мали різних батьків.

Згідно з написом, виявленим на саркофазі, ім’я їхньої матері було Хнум-аа. Батько, ім’я якого точно не відоме, був місцевим чиновником. Мумії містять забальзамовані тіла двох братів-священиків: Хнум-нахта і Нахт-анха. Їх виявили під час археологічних досліджень, проведених в 1907 році Фліндерсом Петрі.

Братів поховали в одній гробниці, яку вчені охрестили «могилою двох братів» в Дейр Ріфа, неподалік руїн давньоєгипетського міста Шашотеп. Напис на саркофазі розповідав, що тут спочивають двоє синів місцевого чиновника. Однак, результати проведеного нещодавно аналізу ДНК свідчать, що у чоловіків були різні батьки. Це був перший аналіз мумій з використанням, як мітохондріальної ДНК, отриманої від матері, так і ДНК Y-хромосоми, отриманої від батька.

Вчені вже давно підозрювали, що мумії належать не рідним братам. Зокрема, на це вказували результати морфологічного дослідження кісток, проведеного після транспортування мумій до Великобританії, ще на початку минулого століття. Проте, загадку мумій вдалося розгадати лише після сучасного дослідження ДНК з зубів, яке пояснило, що вони є таки братами, але лише по-матері.

 

 

джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *