На Одещині від кору вже померло 6 осіб — з них троє дітей і один медпрацівник. Проблема зі спалахом кору сьогодні є, на жаль, абсолютно неконтрольованою | PROSVIT

На Одещині від кору вже померло 6 осіб — з них троє дітей і один медпрацівник. Проблема зі спалахом кору сьогодні є, на жаль, абсолютно неконтрольованою

Всі хто померлі від кору — померли в одній області. 
Чому саме на Одещині?
Яка причина цих смертей? Недостатній професійний рівень лікарів? Брак ліків? 
Пізнє звернення по допомогу?
Супутні захворювання?
Особливо небезпечна форма хвороби?

Вказані мною питання потребують негайної відповіді та оперативного реагування державних служб — посилення одеських лікарень кваліфікованими консультантами, карантин, моніторинг стану пацієнтів, які вже захворіли на кір, попередження населення області через ЗМІ про ризики…

Але на всі ці мої запитання сьогодні на засіданні Комітету охорони здоров’я від представників МОЗ відповідей ми не почули. Жодної. Як не було і відповідного скерованого реагування в області.

Проблема зі спалахом кору сьогодні є, на жаль, абсолютно неконтрольованою. МОЗ не володіє ситуацією і професійно нездатний до оперативного реагування. Навіть система оповіщення про випадки небезпечних хвороб стала працювати в державі через ЗМІ, які про це дізнаються першими.

Представники міністерства не змогли відповісти і на питання — чому після перших смертей в Одеській області вони не відправили підсилення для боротьби з хворобою та не вжили інших екстрених заходів.

Це — привід для невідкладного службового розслідування і відповідного екстренного реагування, якщо в державі окрім популізму ще залишились здоровий глузд і відповідальність за безпеку своїх громадян.

Ще у липні 2017 року при МОЗ був створений спеціальний штаб для боротьби з кором під керівництвом в.о міністра. Чим він займається, якщо ситуація з захворюваністю на кір продовжує стабільно погіршуватися? Результатом роботи цього штабу мала би стати розробка чіткої стратегії попередження захворюваності, але жодної інформації окрім недосконалого плану вакцинацій — немає.

Змушена вчергове констатувати незаперечний факт: Міністерства охорони здоров’я в Україні сьогодні не існує. Є міністерство непрофесіоналів та невігласів.

P.S З 6 млрд грн виділених на закупівлі в 2017 році — закуплено 0.
З 4 млрд грн виділених в 2016 році — поставки виконані на половину.
Гроші лежать на рахунках за кордоном.
Українці в цей час помирають. Хтось колись за це понесе відповідальність.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *