Повідомили про шахрайську схему викрадення єврономерів

Шахраї, які крадуть номерні автомобільні знаки, зосередили увагу на автомобілях з іноземною реєстрацією. Так, якщо номер української реєстрації відновити не складно, то знаки країн ЄС ніхто в Україні не видасть. Цим і користуються ті, хто прагне наживи.

«Злодії знімають номерний знак, а для власника авто залишають записку з вимогою переказати вказану суму. В іншому випадку номер не повернеться до господаря. Кримінальне провадження у таких справах відкривається за фактом «Крадіжка». Якщо буде доведено, що метою зловмисників було отримання коштів, то справа перекваліфікується в «Шахрайство»», — повідомив начальник Центру громадських зв’язків главку МВС Київської області Микола Жукович.

Він додав, що у Київській області є випадки, коли було встановлено особи правопорушників. Тоді справа дійшла до суду.

Активіст громадської організації «Завтра», яка об’єднує власників транзитних авто, Павло Білецький зауважив, що на заході України також була зафіксована хвиля крадіжок номерних знаків.

«На Закарпатті, у Львівській області крали словацькі та польські автомобільні номери, потім вимагали у власника 2000 гривень за повернення. Якщо у вас вкрали номерний знак, потрібно звернутися до Нацполіції. У них є база правопорушників, потенційно здатних на такі дії», — розповідає він.

Активіст додав, що дехто погоджувався на умови шахраїв і обмінював гроші на номери. Однак були і ті, хто переказував кошти, а номерні знаки йому ніхто не повертав.

В Україні змінились нарахування до «транспортного податку на розкіш». Власники автомобілів віком до 5 років, вартість яких на початку року становить понад 1 396 125 грн, мають сплачувати «транспортний податок» у розмірі 25 000 грн на рік. Минулого року «розкішними» вважали автомобілі вартістю не менше 1,2 млн грн.

 

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *