СВЯТИЙ ВЕЧІР: ЩО ПОТРІБНО І ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПІД ЧАС СВЯТА?

6 січня черкащани відзначають Святий вечір. Перед Різдвом потрібно прибрати в будинку і приготувати 12 пісних страв. Зверни увагу, що вечеря в Святий вечір безалкогольний і пісний.

Що можна і не можна робити у Святій вечір 6 січня?

Сходіть до церкви. Це головне, що потрібно зробити. Після богослужіння, як тільки з’явиться перша зірка (на згадку про Віфліємської зірці, що сповістила про народження Ісуса Христа), починають вечірню трапезу. Розговлятися прийнято кутею, потім йдуть 11 пісних страв. Якщо ти хочеш строго слідувати правилам, то від алкоголю відмовся.

На Святвечір потрібно надягати святковий одяг, при цьому краще уникати речей чорного кольору.

Під час вечері не можна багато розмовляти, виходити з-за столу. Незаміжнім не можна сидіти на кутах столу, щоб не залишитися без подружньої пари. Вважається, що взявши ложку в руки, не можна знову класти її на стіл пише prosvit.net.ua. Не можна запивати страви водою – тільки узваром. Не можна виходити з-за столу, тим більше – з дому, поки не закінчиться вечерю. Потрібно спробувати хоч потроху кожної страви. Але не можна і з’їдати всю їжу цілком, щоб холодильник не залишився порожнім.

Дуже важливо ще напередодні свят пробачити своїх ворогів, попросити вибачення у тих, кого образили, за святковим столом не пліткувати, не сваритися.

Вірили, що перед Різдвом потрібно обов’язково попаритися в лазні – так здоров’я стане міцнішим. У цей вечір заборонялося йти з дому, щоб скотина навесні не плутала по лісах. До того ж Святвечір завжди вважався сімейним святом, тому всім членам сім’ї слід бути вдома. Не можна було на Святвечір ткати, подейкували «на святий вечір ткати — нещастю догоджати».

Різдвяна вечеря з м’ясними стравами, алкоголем і веселощами влаштовують 7 січня. Тут знову подають кутю та узвар, а потім вже ситні м’ясні страви.

НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ В СВЯТВЕЧІР

Наші предки в Святвечір традиційно готували 12 страв. Господинею на столі обов’язково була кутя. Однак церква не розділяє цю традицію. Згідно з церковним Уставом, на столі повинна бути кутя, а решта страви і їх кількість — на розсуд господині.

Проте, з року в рік традиція 12 страв живе в народі.

У народі прийнято в Святий вечір ходити в гості до родичів, щоб пригостити їх кутею.

Ще однією популярною усталеною традицією на Святвечір є колядування. Це роблять увечері 6 січня. Колядувати можуть як хлопці, так і дівчата. Головний сенс колядування — прославляння будинку, в який ви йдете, побажання господарям багатства і хорошого врожаю. Господарі, до яких прийшли колядники, за традицією дають їм цукерки і гроші.

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *