Корисні поради для тих автомобілістів, які «забули», що скоро зима

Зима наближається з кожним днем, і температура повітря опускається все нижче,

Зима наближається з кожним днем, і температура повітря опускається все нижче.

Багато свідомих водіїв змінюють літні покришки своїх автомобілів на зимові вчасно, а хтось не змінює шини, поки не натрапить на неприємності. Українські новини розкажуть, чому важливо вчасно замінити покришки автомобіля і коли це потрібно робити.

Літні і зимові покришки відрізняються за складом гуми, мають абсолютно різний протектор. Зимові шини мають більш м’яку гуму, яка не твердне на морозі і зберігає свої зчіпні властивості. А літні покришки стрімко втрачають свої властивості відразу ж після того, як температура опускається нижче +7 градусів.

Не потрібно в питанні зміни покришок орієнтуватися виключно на календар. Варто вивчити довгостроковий прогноз погоди, як мінімум на два-три тижні вперед. Звертати увагу слід як на денну температуру повітря, так і на нічну. Якщо вночі є заморозки, то дороги можуть залишатися слизькими до обіду. Планувати заміну покришок варто відразу ж після того, як прогноз покаже середньодобову температуру нижче +7 градусів.

Найголовніша причина заміни гуми – безпека. Адже їзда на літній гумі при низькій температурі може призвести до серйозних ДТП.

Також чималу роль відіграє економічний фактор. Якщо водій взимку потрапив у ДТП, а на його автомобілі були встановлені літні шини, страхові компанії можуть відмовити у виплатах. Особливо це поширюється на випадки, коли в договорі зазначено конкретні періоди заміни шин.

Варто враховувати географію використання автомобіля. За містом різниця між нічними і денними температурами більше, ніж у місті. Тому за містом вище ймовірність утворення льоду. Також за містом сніг тане довше, ніж у місті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *