29 жовтня — Всесвітній день псоріазу

Мета Дня — домогтися знання і, що ще важливіше, розуміння хворим і оточуючими того, що псоріаз не відноситься до числа інфекційних захворювань.

29 жовтня в міжнародному календарі позначено як Всесвітній день псоріазу (World Psoriasis Day). Ініціатором його заснування в 2004 році виступила Міжнародна федерація асоціацій псоріазу (International Federation of Psoriasis Associations – IFPA).

Ця дата в першу чергу стосується тих людей, які страждають від цього захворювання, а також лікарів-дерматологів, які допомагають людям лікувати його. Адресований він, однак, і всьому світовому співтовариству, так як статистичні дані говорять про те, що близько 3% населення світу страждають від псоріазу або псоріатичного артриту – захворювання, пов’язаного з ураженням не тільки шкіри, але і суглобів людини.

Установа, організація та щорічне проведення заходів в рамках Всесвітнього дня псоріазу спрямовано на привернення уваги людей, міжнародних медичних та благодійних організацій, фондів, державних та приватних медичних установ всіх країн до питання профілактики, методів діагностики та лікування цього захворювання.

Крім цього до завдань, які ставить перед собою IFPA, відноситься і просвітницька діяльність, спрямована на те, щоб роз’яснювати людям способи профілактики цього захворювання, знати своє ставлення до так званої групи ризику, тобто розуміти чи є схильність до захворювання.

Важливою в роботі Федерації є і та спрямованість, яка зачіпає питання психологічного стану страждають від псоріазу. Домогтися знання і, що ще важливіше, розуміння хворим і оточуючими того, що псоріаз не відноситься до числа інфекційних захворювань – важливі завдання, які сприяють вирішенню проблеми психологічного дискомфорту, що переживається як хворим, так і оточуючими його людьми.

Псоріаз хоч і відноситься до числа захворювань, повністю невиліковних, але піддається контролю, і при правильному лікуванні його зовнішній прояв може бути незначним і навіть проходять. Це одне з найбільш поширених шкірних захворювань і може проявитися в будь-якому віці у вигляді висипу, почервоніння та лущення шкіри на певних ділянках тіла. Відкриті ділянки тіла, уражені висипаннями, часто викликають певні психологічні комплекси, здатні стати бар’єром у спілкуванні хворого з оточуючими. Причому цей дискомфорт для хворого може стати фактором, що збільшує прояв захворювання.

Велику роль у виникненні псоріазу у хворого грає генетично зумовлена схильність, а також ряд факторів, що сприяють прояву псоріазу. Серед таких чинників можна назвати порушення роботи імунної системи, сонячне і рентгенівське опромінення, гормональні порушення та ін.

Правильне лікування сприяє тому, що період ремісії, коли зовнішні прояви захворювання стають малопомітними або зовсім зникають, може бути досить тривалим і тривати до декількох років. В окремих випадках псоріаз розвивається у більш складну і важку форму, що виражається в ураженні суглобів людини – псоріатичний артрит.

І саме важливе, про що варто пам’ятати не тільки 29 жовтня, і про що говорять всі медичні фахівці: профілактика краще, ніж лікування! Тому бережіть нервову систему, прагніть до позитивних емоцій, не нехтуйте відпочинком, прогулянками на свіжому повітрі і осудними фізичними навантаженнями.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *