Фахівці спрогнозували найближчий катастрофічний спалах на Сонці

Вчені додали, що потужні спалахи на зірках, схожих на Сонце можуть руйнувати не тільки озоновий шар, але й провокувати мутації в ДНК.

Про це повідомляє наукове видання New Scientist. Крім цього, на думку дослідників, така потужна спалах може призвести навіть до людських жертв.

Вчені додали, що потужні спалахи на зірках, схожих на Сонце можуть руйнувати не тільки озоновий шар, але й провокувати мутації в ДНК. Такі спалахи виникають на зірках приблизно раз в 20 мільйонів років.

Вчені нагадали, що сильні спалахи на Сонці вже були. Подібна спалах сталася в 1859 році і призвела до геомагнітної бурі, яка отримала назву Подія Кэррингтона. Вона стала причиною збою телеграфної мережі у Європі та США, а також яскравих полярних сяйв в низьких широтах, передають новини технологій .

Вчені запевняють, що подібна подія може відбутися вже до кінця 21 століття. Наслідки можуть бути наступними: вийдуть із ладу не тільки супутники, але і порушиться функціонування енергосистем, пасажири літаків отримають велику дозу радіації, а також можливі поломки на ядерних електростанціях.

Дослідники підрахували, що збитки від великої сонячної спалахи складе 10 трильйонів доларів.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *