Українські слідчі встановило всіх причетних до вбивства екс-депутата Держдуми РФ Вороненкова

Генпрокурор України також заявив, що прокуратура передає відповідну справу до суду.

Українські слідчі встановили всіх учасників злочинної групи, причетної до вбивства в центрі Києва колишнього депутата Державної думи РФ Дениса Вороненкова, прокуратура передає до суду справу, заявив генпрокурор України Юрій Луценко.

«За результатами масштабного розслідування вдалося встановити всіх учасників злочинної групи, зокрема замовників і виконавців, причетних до цього вбивства», — заявив генпрокурор на брифінгу в Києві в понеділок.

За його словами, слідство встановило, що вбивство Д.Вороненкова є замовним, а причиною вбивства стали свідчення екс-депутата Держдуми РФ про участь російських військ у бойових діях на нині окупованих Росією територіях України, зокрема Криму. Ю.Луценко повідомив, що підготували це вбивство представники керівництва ФСБ Росії та керівники кримінального світу.

Генпрокурор України також заявив, що прокуратура передає відповідну справу до суду.

Ю.Луценко підтвердив раніше озвучену інформацію про те, що виконавцями цього замовного вбивства були громадянами України.

У свою чергу заступник прокурора Києва Павло Кононенко під час брифінгу розповів, що зброю для вбивства продав зловмисникам Геннадій Конєв, який торгував макетами зброї. При цьому він зазначив, що пістолет, з якого був убитий екс-депутат, проходив за списками військової частини ЗСУ в Артемівську (Донецька обл.), звідки був придбаний Г.Конєвим.

Ю.Луценко додав, що Г.Конєв мав право легально торгувати небойовою зброєю, а саме макетами, проте торгував і такою, яку можна було переробити на бойову.

Як повідомлялося, Д.Вороненков був убитий у центрі Києва 23 березня. Вбивця Павло Паршов був поранений охоронцем екс-депутата і згодом помер у лікарні.

У вбивці Д.Вороненкова був спільник — Ярослав Левенець, із 2012 року — в розшуку за економічні злочини. У співучасті у вбивстві також підозрюють Ярослава Тарасенка, його затримали 16 липня.

4 вересня заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що розслідування вбивства Д.Вороненкова нині майже завершено. Пізніше того самого дня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що замовник цього вбивства перебуває на території Росії та має активні контакти із злочинними колами та спецслужбами, а «виконавці переважно громадяни України».

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *