ВЛАСНИК НЕЛЕГАЛЬНОГО ХОСТЕЛУ В ЗАПОРІЖЖІ ЗАГИНУВ У ВОГНІ РАЗОМ ІЗ ЧОТИРМА ПОСТОЯЛЬЦЯМИ

Троє людей перебувають у лікарні.У Запоріжжі під час пожежі в хостелі загинули п’ятеро людей
П’ятеро людей згоріли в хостелі в Запоріжжі. Іще трьох, зокрема, й 8-річну дитину, пожежникам вдалося врятувати. Зараз потерпілі в реанімації. Двоповерхова будівля зайнялася близько третьої ночі, на порятунок приїхали півсотні вогнеборців. Однак, визволити людей із вогняної пастки змогли не одразу.

Вогонь охопив увесь другий поверх. Півсотні вогнеборців зустріли криками, однак допомогти людям одразу пожежники не змогли. Адже рятувальникам довелося зрізати ґрати на вікнах, аби урятувати людей. Вогонь відрізав їм усі шляхи до виходу – коридором уже ширилося полум’я. Люди фактично опинились у пастці.

Поки вогнеборці намагалися прорватись у приміщення, четверо згоріли живцем, іще один чоловік – помер у кареті швидкої.

«Більшість з них – термічні опіки. Один, скоріше, задихнувся продуктами горіння. В протипожежному плані – дуже непристосоване приміщення, тому що має тільки одну сходову клітину, один евакуаційний вихід, коридори були обшиті горючими матеріалами, тому пожежа дуже швидко розповсюджувалась», — говорить керівник оперативно-координаційного центру ДСНС у Запорізькій області Олександр Сичов.

Багато часу рятувальники витратили і на пошук людей, які б відімкнули будівлю від напруги в 380 вольт. Адже електричний щит був розташований у самому епіцентрі займання.

«Через задимлений коридор ми не могли просуватись через потужні електророзряди — це великий ризик для особового складу», — каже Сичов.

Власник нелегального хостелу в Запоріжжі загинув у вогні разом із чотирма постояльцями

Врятувати вдалося трьох потерпілих. Вони зараз у лікарні. 8-річна дівчинка — в опіковому відділенні, двоє дорослих – у реанімації.

«Пацієнти перебувають у стані накротичного сну. Чоловік 45 років — опіки полум’ям 25%, опіки дихальних шляхів, токсична димова інгаляція. Це найбільш тяжкий пацієнт. І жінка 42 років — опіки 2 ступеню», — говорить завідувач опіковим центром 5-ї міської лікарні Запоріжжя Олена Пономаренко.

Цей хостел — просто на центральному ринку, тож здебільшого тут зупинялися продавці. Нині, попри вихідний, сюди прийшло багато людей, аби дізнатися, що сталось і хто постраждав.

Попередня причина пожежі — несправний електрообігрівач на рецепції. Уже відомо, що хостел працював нелегально, тому протипожежні перевірки тут не проводили. Найближчий гідрант був демонтований, інший — знайшовся аж за 400 метрів від будівлі.

«Кримінальну справу порушено як по пожежі, так і по ряду посадових осіб — тому що у нас купа органів контролю, які не бачили протягом останнього року, що готель ніде не зареєстрований, ніде не значиться», — каже прокурор Запорізької області Валерій Романов.

Винним у масовій загибелі людей загрожує до 8 років ув’язнення. Зараз поліція розшукує власників і орендаря приміщення. Однак, чоловік, який організував у будівлі хостел, загинув у вогні.

 

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *