Печерський районний суд Києва арештував майно заводів двох олігархів

Розкрадання коштів з «Приватбанку».

Сельджуки

Згідно офіційній науці, перші тюркомовні народи з’явилися в Малій Азії в шостому столітті. Візантійські правителі тут селили булгар, араби приваблювали сюди тюркомовних мусульман Середньої Азії, а для охорони околиць вірменські царі селили аварців. Однак ці племена зникли, розчинившись в місцевому населенні.

Справжніми предками турків стали сельджуки – тюркомовні кочові народи, що мешкали в Середній Азії і на Алтаї (мову турків відносять до алтайської мовної сім’ї), які зосередилися навколо племені огузів, чиї правителі прийняли іслам.

Це були туркмени, киники, авшари, кайи, карамани та інші народи. Спочатку сельджуки зміцнилися в Середній Азії, підкорили Хорезм і Іран. У 1055 році вони захопили столицю Халіфату Багдад і рушили на захід. В їх ряди вливалися хлібороби з Ірану і Арабського Іраку.

Імперія сельджуків зростала, вони вторглися в Середню Азію, підкорили Вірменію та Грузію, зайняли Сирію і Палестину, неабияк потіснивши Візантію. У середині XIII століття імперія, не переживши навали монголів розпалася. У 1227 році на територію сельджуків переселилося плем’я кайи, якими правив Ерторгрул, чий син Осман став засновником турецької держави, яке пізніше назвали Османською імперією.

Суміш

Навала монголів викликала новий потік переселенців, і в XIII столітті в Малу Азію прийшли племена з Хорезму. І сьогодні по Туреччині кочує древнє плем’я хорзум.

З XII століття тюрки стали переходити на осілість, змішуючись з корінними народами, що поклало початок ісламізації і тюркизации населення. Одночасно з цим з північно-заходу в Малу Азію мігрували печеніги, румуни і східні слов’яни.

Турецький народ сформувався до кінця століття. Вже в 1327 році офіційною мовою в деяких областях Туреччини був тюркська, а не перська. Сучасна турецька наука вважає, що населення Туреччини на 70 % складається з нащадків турків-сельджуків і на 30% – з корінного населення.

Інша версія

У енциклопедії Ефрона і Брокгауза вказувалося, що предками турків були «урало-алтайські племена», але з-за маси переселенців інших національностей вони давно втратили автентичність, і тепер турки — це нащадки греків, болгар, сербів, албанців та вірмен.

Виявилося, така впевненість базується на історії войовничих османів. Спочатку вони завоювали території Візантії, потім Балкани, Грецію, Єгипет. І звідусіль вивозили бранців і рабів.

Рабами розплачувалися підкорені народи, дітей і дружин забирали за борги у слов’ян. Турки одружувалися на армянках, славянках, гречанках. І діти наслідували риси цих народів.

Був ще один процес, який привів до «отуречиванию» греків та інших народів, що перебували раніше під протекцією Візантії. Після того, як в 1204 році Константинополь був варварськи розграбований хрестоносцями, греки перестали вважати латинян союзниками.

Багато воліли залишитися «під османами» і платити джизья — податок для невірних, замість того, щоб їхати в Європу. Як раз в цей час з’явилися ісламські проповідники, вещавшие про те, що відмінностей між релігіями не багато і уговаривавшие візантійців прийняти іслам.

Генетика

Генетичні дослідження підтверджують – турки різнорідні. Майже чверть анатолійських турків можна віднести до автохтонним народам, чверть – до кавказьких племен, 11% мають фінікійську галлогруппу (це нащадки греків), у 4% населення є східно-слов’янські корені.

Антропологи вважають, що середньостатистичний турків – представник європеоїдної раси, а турки-сельджуки не були європеоїдами. Середня Азія і зараз населена моноголоидними народами.

Що думають турки

Цим питанням зацікавився турецький етнограф Махтурк. Він поїхав у Середню Азію і на Алтай, щоб знайти там родинні туркам національності, відшукати загальні оповіді, однакові елементи в візерунках і на одязі, спільні ритуали. Він забирався в глухі аули і віддалені стійбища, але нічого не знайшов.

Більш того, його здивувало, що антропологічно люди в Середній Азії сильно відрізняються від турків. І тоді у професора виникла теорія, що офіційна історія прикрашає реальність, і в XII столітті тюркські племена почали свою міграцію з-за нестатку кормів. Вони рушили спочатку на південний схід, а потім в Іран і в Малу Азію.

Етнограф відзначив, що чистокровні турки є в Туреччині досі, вони зберегли монголоїдну зовнішність і компактно проживають всього в декількох районах країни.

Згідно зі статистикою, у світі зараз живе 89 мільйонів турків. 59 мільйонів з них живуть на території Туреччини, п’ять — у Сирії й Іраку, і майже сім— в Європі.

Найбільше турків у Німеччині — чотири мільйони, в Болгарії проживає 800 000 турків, у Британії — півмільйона. Мільйон турків живе в Нідерландах і Австрії. У Бельгії – 200 000 турків, у Греції – 120 000, у Швейцарії – 100 000, у Македонії – 78 000, в Данії — 60 000, у Румунії – до 80 000, в Італії — 21 000. В США знаходиться 500 000 турків. У Росії проживають всього 105 058 турків.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *