Вчені в четвертий раз зафіксували гравітаційні хвилі

Нові гравітаційні хвилі були зафіксовані 14 серпня.

Цього тижня вчені оголосили, що в черговий раз зареєстрували гравітаційні хвилі, «брижі простору-часу», викликану злиттям двох чорних дір, які знаходяться від нас в 1,8 мільярда світлових років. Нові гравітаційні хвилі були зафіксовані 14 серпня. Про це повідомляється в статті, прийнятій до публікації в журналі Physical Review Letters. Коротко про новий детектуванні розповідається в прес-релізі LIGO.

Раніше ходили чутки про те, що детектори зареєстрували гравітаційні хвилі від зіткнення між нейтронної зіркою і чорною дірою або між двома нейтронними зірками. Проте чутки не підтвердилися, і, як виявилося, джерелом нових гравітаційних хвиль було, як і в попередніх випадках, зіткнення двох чорних дір: однієї — масою у 31 раз більше маси Сонця, інший — масою, що перевершує сонячну в 25 разів. Зіткнувшись, вони утворили чорну діру масою в 53 рази більше сонячної.

В цей раз гравітаційні хвилі були виявлені детекторами LIGO і Virgo. Останній приєднався до LIGO влітку поточного року; він розташовується недалеко від італійського міста Пізи в Європейській гравітаційної обсерваторії (EGO). У трьох попередніх випадках гравітаційні хвилі реєструвалися обсерваторією LIGO, чиї детектори знаходяться в Луїзіані і Вашингтоні (США). Хоча Virgo володіє меншою чутливістю, працюючи разом, детектори LIGO і Virgo здатні краще відстежити джерело гравітаційних хвиль.

Астрономи надалі вдосконалювати детектори аж до осені 2018 року, коли почнеться новий етап спостережень.

джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *