Зухвала загроза Україні в ЄС: угорці пояснили свою позицію

Прокоментували можливість автономії.

На думку угорців Закарпаття і України в цілому, закон «Про освіту» був прийнятий для того, щоб знищити угорську шкільну систему.

Таку заяву зробив заступник голови правління Київського товариства угорців Тібор Томпа в коментарі InfoResist.

«Угорці України та угорці Закарпаття єдино обурені, оскільки я намагаюся теж якось заспокоїти, тому що вважають, що цей закон фактично був прийнятий взагалі без їх відома», — сказав він.

«Ніхто і ніколи їх представників не запрошував і буквально був прийнятий проти них для знищення шкільної угорської системи, яка в принципі призведе до повної асиміляції і втрати національної ідентичності, втрати культури і т. д. Ось це основне обурення, при цьому фактично всіх, можна сказати 99,9 відсотків угорців», — повідав Томпа.

Також він додав, що питання будь-якої автономії або відділення угорців Закарпаття не ставилося і не ставиться.

«Кримський варіант тут взагалі недоречно обговорювати. Угорці не росіяни. Більше того, скажу вам, що угорці за своїм станом аполітичні. Єдине це те, що вони дуже чуттєві. Вони дуже різко відчувають питання, коли наїжджають щодо мови і культури. Це вони сприймають як прямий наїзд на їхню культуру, ідентифікацію», — розповів він.

За словами Тібора Томпи, є ймовірність того, що угорська діаспора покине територію України.

«Відразу скажу, що я визнаю таку загрозу. На сьогоднішній день потік досить високий, але цей потік буде ще сильніше. Я думаю, що це те, що не подобається угорським керівникам, тому що вони за те, щоб угорці проживали там, де вони проживають без зміни жодних кордонів», — додав Томпа.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *