Матильда була далеко не красунею, а піди ж ти..

Відверті листи майбутньому імператору Миколі Другому.

Не будь цієї скандальної історії з фільмом Вчителя «Матильда» і цієї дурки Поклонської, ніколи б ми не прочитали відверті листи майбутньому імператору Миколі Другому.

Лежали б вони собі і лежали на запорошених полицях архіву музею Бахрушина. Але штучно роздутий скандал зробив фігуру Матильди Кшесінской такою популярною, якою вона не була навіть при житті, попри всю симпатію до неї чоловічих представників імператорської сім’ї.

Є жінки красиві, а є – манкі. Матильда з таких. Спадкоємець захопився балериною не на жарт, але і вона покохала його. Її листи – зворушливо прекрасні, особливо на тлі того мракобісся, яке влаштували навколо фільму, присвяченого їй…

Уривки з листів 1892 року

…Я пішла по коридору 2-го ярусу театру. Побачила Спадкоємця і забула все, що робиться навколо мене. Але як я була шалено щаслива, коли Спадкоємець підійшов до мене і подав мені руку. Я відчула його довгий міцний потиск руки, відповіла тим же і пильно подивилася йому в очі, спрямовані на мене.

Я не в силах описати, що зі мною робилося, коли я приїхала додому. Я не могла вечеряти і, втікши до себе в кімнату, ридала, і у мене так боліло серце. Перший раз я відчула, що це не просто захоплення, як я думала раніше, а що я шалено і глибоко люблю Цесаревича і що ніколи не в силах буду його забути….

***

… З кожним днем, дорогий Ніки, моя любов до тебе стає сильнішою! Як би я хотіла, щоб Ти мене полюбив, як люблю я Тебе. Пробач, Ніки, але я не вірю, що Ти мене любиш. Може бути, я помиляюся, але вірніше немає. Адже завжди так буває: те, чого домагаєшся, здається нездійсненним і якщо починає збуватися, то все здається, що це лише обман.

Мені страшенно подобаються Твої картки в костюмі Онєгіна. Так і хочеться Тебе поцілувати. Мені дуже багато потрібно Тебе запитати і Тобі розповісти. Цілую Тебе міцно і, як Ти любиш, триразово. Як довго чекати, щоб виконати це на справі! Чекаю листа. Твоя.

***

Вечір я провела з Нікі удвох. Нікі знову сподобалося моє плаття! Мені страшенно подобається, що він звертає увагу на туалет, це так добре, коли чоловіки розуміють в цьому толк. Нікі був у мене до 5-ї години.

На деякі фрази він робив наголос. Так, наприклад: «Тільки те й дорого і добре, що майже неможливо». Розумна жінка, коли за що візьметься, то завжди щасливо доведе до кінця і…… Тільки поцілунок беззвучно жив і тривав.

***

Милий, дорогий Нікі! Я ніяк не можу примиритися з думкою, що я Тебе не побачу два місяці.

Я весь час згадую останній вечір, проведений з тобою, коли Ти, милий Нікі, лежав у мене на дивані. Я Тобою увесь час милувалась, Ти так мені в ту хвилину дорог, і так страшно я Тебе ревнувала до тієї, яка скоро буде мати право обсипати Тебе своїми ласками (мається на увазі майбутня імператриця Олександра Федорівна). Але пам’ятай, Нікі, що ніхто Тебе не полюбить так, як я.

Скажи мені, Нікі, коли Ти одружишся Ти зовсім забудеш Твою Панні? [закреслено: або хоча зрідка згадувати про моє існування? Неможливого я ніколи не буду вимагати!] Я хочу знати це тепер, [коли] Ти не боявся сказати правду. Якщо так, то треба тепер же все скінчити.

Я багато передумала в ці три дні й відчуваю, що можу належати тільки Тобі. Тепер прощавай, мій любий, милий Нікі. Не забувай гаряче любить Тебе Твоя Панні.

***

Дорогий, незабутній Нікі! До мене дійшли жахливі чутки, я в повному розпачі і не хочу вірити тому, що мені сказали. Не хочу, і в той же час передчуття мені каже, що Ти, Нікі, змінив Твоїй Панні. Звичайно, Нікі, Ти розумієш, що я кажу про Твоє сильне захоплення якоюсь грузинкою.

І могла очікувати, що мене чекає такий сильний удар і в той час, коли я найбільше сподівалася, що скоро здійсниться моя заповітна мрія. Згадай, що Ти сам в одному з останніх листів сказав мені, що я Тебе ображаю тим, що не вірю [тобі].

Якщо, Нікі, я дізнаюся, що ці чутки вірні, даю тобі слово: я не задумаюся, щоб з собою покінчити. Бути може, Нікі, коли Ти повернешся сюди, мене вже не буде. Пошкодуєш, Нікі, не раз, тоді згадаєш про Твою Панні, зрозумієш, що Панні вміла любити, але буде пізно. Прощай……

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *