Більш 50 країн підписали в ООН Договір про заборону ядерної зброї

У документі вказується, що його учасники зобов’язуються «ніколи і ні за яких обставин» не розробляти, не відчувати, не виробляти і не накопичувати ядерну зброю, а також застосовувати її.

Більш 50 країн, включаючи Бразилію і Південну Африку, підписали в середу Договір про заборону ядерної зброї. Урочиста церемонія проходить у ці хвилини в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

Першим підпис під документом поставив президент Бразилії Мішел Темер. У церемонії взяли участь кілька глав держав і десятки глав МЗС, в тому числі Австрії, Ірландії та Куби. Очікується, що протягом дня ратифікаційні грамоти передадуть три країни: Гайана, Ватикан і Таїланд.

Договір про заборону ядерної зброї набуде чинності через 90 днів після того, як його підпишуть і ратифікують 50 країн. Згідно з текстом документа, його учасники зобов’язуються «ніколи і ні за яких обставин» не розробляти, не відчувати, не виробляти і не накопичувати ядерну зброю, а також застосовувати її або погрожувати її застосуванням. Країнам, що приєдналися до угоди, також буде заборонено розміщувати на своїй території ядерну зброю інших держав.

Угоду було прийнято 7 липня за підсумками переговорів, в яких не брали участь ядерні держави, включаючи Росію, Великобританію, Китай, США і Францію. Через дві години після прийняття документа Великобританія, США і Франція виступили зі спільною заявою, в якій повідомили, що ніколи не стануть його учасниками. У свою чергу в МЗС РФ заявили, що Москва не ратифікує договір, оскільки він суперечить національним інтересам країни.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *