Зброя для України: екс-посол США пояснив, чому Росія не піде на загострення

Американський дипломат вважає, що ризик ескалації конфлікту в Україні є

Екс-посол США в Україні Стівен Пайфер назвав дві причини, за якими не варто побоюватися ще більшої агресії Росії в зв’язку з наданням Україні летального озброєння.

За його словами, існує ймовірність, що військова допомога США може спровокувати Росію на ескалацію конфлікту в Україні. Однак, як зазначив дипломат, Москва навряд чи на цій піде.

«Ми повинні враховувати два фактори. По-перше, цю ескалацію стримує українська армія, а українська армія просить про постачання летальної зброї. По-друге, я також вважаю, що є межа порога ескалації з боку Росії. На що може піти Росія? На черговий наступ, або захопити більше території на Захід і Північ від Донецька? Це призведе до великих жертв з боку росіян, що Кремлю не сильно подобається. Це також призведе до ризику захоплення території, де проживають люди, які не підтримують Росію. Це також призведе до ще больших санкцій. Так, ризик ескалації є. Але це буде нелегкий вибір для Росії», – розповів Пайфер.

Як сьогодні стало відомо від Петра Порошенка, Сенат США схвалив проект «Закону про бюджет США на потреби національної оборони на 2018 рік».

Відзначимо, що в проекті закону на 2018 рік для України передбачається 150 млн дол., проте Київ отримає ще 350 млн, які були закладені американцями в 2016 році в бюджет на 2017 рік. Таким чином, Україна отримає 500 мільйонів військової допомоги від США.

«Законопроект передбачає 500 млн дол. військової допомоги Україні, включаючи летальну оборонну зброю. Законопроект обмежує виділення половини цих коштів, поки міністр оборони (Джеймс Меттіс – ред.) не підтвердить, що Україна прийняла суттєві заходи для проведення інституційних реформ в галузі оборони, критично важливих для підтримки обороноздатності за допомогою військової допомоги (США – ред.)», – йдеться в поясненні до прийнятого законопроекту комітету з оборони Сенату.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *