Фахівці знайшли спосіб профілактики наслідків сидячого способу життя

Сидячий спосіб життя і недолік руху широко поширені серед жителів великих міст.

Дослідження за участю 7985 американців показало, що для зниження ризиків важлива регулярність фізичної активності.

Сидячий спосіб життя і недолік руху широко поширені серед жителів великих міст. Дослідження показують, що нестача фізичної активності підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і ожиріння. Також недолік руху пов’язують із зменшенням об’єму мозку, зазначає Naked Science.

Як виявилося, мають погану фізичну підготовку люди володіли і меншою (у порівнянні з більш активними учасниками експерименту) обсягом головного мозку. Вченим тільки належить відповісти на всі питання, пов’язані з цим явищем. Між тим вже зараз вони настійно рекомендують більше займатися фізичними вправами. Зокрема, в середньому віці.

Набуте недоумство, що веде до втрати людиною вже отриманих раніше знань, стає все більш актуальною проблемою в сучасних постіндустріальних країнах. Це пов’язано з збільшенням частки людей похилого віку в структурі населення цих країн. За прогнозами медиків, до 2050 року число страждають деменцією складе 131,5 млн осіб по всій Землі.

Автори нового дослідження проаналізували дані про спосіб життя 7985 осіб старше 45 років і прийшли до висновку: небезпечний не сам по собі сидячий спосіб життя, а відсутність регулярних «розминок». Згідно з дослідженням, тривалі періоди сидіння виявилися одним з головних факторів, що збільшують ризик смерті протягом декількох наступних років.Зниження ризику спостерігали у тих, хто робив невеликі «рухливі» перерви кожні півгодини або частіше.

Волонтерів для дослідження обрали з числа людей, що брали участь у проекті REGARDS (REasons for Geographic and Racial Differences in Stroke). Метою проекту було з’ясувати, у яких американських штатах найбільш поширені різні прояви серцево-судинних захворювань. Всі учасники проходили телефонне опитування і лікарське обстеження. Ті, хто погодився брати участь у дослідженні впливу сидячого способу життя, отримали невеликі акселерометри, що закріплюються на стегнах. Дані збирали протягом тижня. Навігаційні даними приладів вчені встановлювали, скільки часу людина проводить сидячи і як часто рухається.

Вимірювали рухливість щодня протягом 16 годин. В середньому учасники проекту проводили сидячи близько 12,3 годин в день.

Через чотири роки 340 учасників проекту померли.Вчені прийшли до висновку:чим більше часу в цілому людина проводив сидячи і чим довше виявлялися окремі «сидячі» періоди, тим сильніше зростав ризик передчасної смерті. Це співвідношення не залежало від кількості занять спортом. При цьому дослідники відзначили зниження ризику у тих, хто вставав кожні 30 хвилин або частіше.

За словами авторів роботи, остаточно встановити причини негативного впливу сидячого способу життя дозволять дослідження з великою кількістю учасників. Однак скористатися практичними висновками роботи можна вже зараз.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *