На Сонці зафіксовано потужні спалахи

Сьогодні на Сонці відбувся один з найпотужніших вибухів за останні роки. Зафіксовано ще один менш потужний спалах

Уся енергія накопичена у короні Сонця в результаті взаємодії двох величезних груп сонячних плям, розрядилась в  грандіозному спалаху унікальної сили. Зараз вибух оцінюють у X9.3.

Різні фахівці  по-різному оцінюють силу вибуху. У NASA стверджують, що так само потужний вибух стався у 2008 році, а британський науково-популярний журнал Newscientist говорить про цей вибух як про найсильніший з останні 20 років. Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця заявила, що це найпотужніший вибух за останні 12 років.

За даними Центру прогнозу космічної погоди, вибух спричинив відключення і проблеми у роботі радіо, що працюють на високих частотах, а також вивів з ладу частину низькохвилевих пристроїв, які часто використовуються у навігації. NASA додає, що небезпечна радіація від вибуху не може пройти крізь атмосферу Землі, а тому і не здатна вплинути на людей.

Нагадаємо, що 5 серпня зонд NASA Mars Reconnaissance Orbiter передав фотографії з Марса, на яких видно велику кількість неглибоких ям в двоокисі вуглецю, а 21 серпня, о 19:00 за київським.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *