У Сонячній системі з’явиться друге сонце

Вчені місії Gaia визначили терміни настання на Землі астероїдно-кометного колапсу, коли в гравітаційні межі Сонячної системи увійде червоний карлик Gliese 710. Про це повідомляє Європейське космічне агентство….

Згідно з розрахунками, приблизно через 1,3 мільйона років Gliese 710 виявиться на відстані близько 16 тисяч астрономічних одиниць від Сонця. Це приблизно дорівнює відстані від Сонця до хмари Оорта, найвіддаленішої області Сонячної системи, що містить астероїди, комети і планетоїди. З іншого боку, воно в кілька разів менше радіуса сфери Хілла, що визначає межі Сонячної системи.

Наближення Gliese 710 до Сонця призведе до гравітаційного обурення орбіт небесних тіл із хмари Оорта, частина з них почне мігрувати вглиб Сонячної системи, де знаходиться Земля.

До подібних висновків учені дійшли, представивши другу редакцію каталогу Gaia, в якому міститься інформація про положення і переміщення понад півмільярда зірок Чумацького Шляху.

Межі Сонячної системи визначаються двома способами. Перший грунтується на відстеженні положення геліопаузи – області, яка відділяє гелиосферу світила, магнітного аналога атмосфери планет, від міжзоряного простору, другий – кордонів сфери Хілла….

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *