Білорусь поділили на дві частини: готується «війна»

У Білорусі активно обговорюють присвоєння західній частині країни назву Вейшнория.

У Білорусі активно обговорюють присвоєння західній частині країни назву Вейшнория.

Про створення на території Білорусі вигаданої республіки Вейшнории, з якою збираються воювати росіяни під час навчань «Захід-2017″ розповів журналіст Денис Казанський.

“Як відомо, на вересень там заплановані спільні з Росією військові навчання «Захід-2017» з дивною легендою. Згідно з цією легендою частина території Білорусі оголошено ворожою державою Вейшнория», — написав Казанський.

Він зазначив, що виглядає це приблизно як якщо б в Україні сьогодні проходили спільні з РФ військові навчання проти Волині чи Галичини. Багатьох білорусів такий сценарій насторожив.

“Більше того, швидко виявилося, що територія вигаданої Вейшнории збігається з територією регіону, де на виборах 1994 року великий відсоток населення проголосував за опонента Лукашенка — Зенона Позняка. Прозахідного політика, лідера партії Білоруський Народний Фронт (аналог нашого Народного Руху)», — написав блогер.

При цьому в мережі Вейшнория перетворилася в мем і стала жити своїм життям. Спочатку з цього приводу жартували, але чим більше з’являлося жартів, тим більше людей стали говорити про існування Вейшнории всерйоз. Досить швидко неіснуючій державі вигадали прапор, герб, паспорта і власні гроші.

“Тепер у білоруському інтернеті тільки й говорять про «нову країну». Причому, хтось вважає появу Вейшнории і ажіотаж навколо неї спецоперацією ФСБ, спрямованої на розкол країни, а кому-то ідея насправді припала до душі», — уточнив Казанський.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *