У Тернопільській області знайшли найбільше підземне озеро України

У Тернопільській області в печері, яку вважають найдовшою в Європі, знайшли величезне підземне озеро.

У Тернопільській області в печері, яка має статус найдовшої в Європі, спелеологи відкрили велике підземне озеро. Унікальна печера Оптимістична, розташована поблизу села Королівка Борщівського району, нещодавно відсвяткувала 50-річчя з дня відкриття.

Щорічно фахівці під час спелеоэкспедиций знаходили тут все нові і нові ходи, тому сьогодні печера вважається найдовшою в Європі. А серед гіпсових печер Оптимістична — найдовша на планеті. Розгалуження ходів в ній сягають 260 км.

У свій ювілейний рік печера, яка раніше вважалася майже зовсім безводною, подарувала своїм дослідникам багато підземних озер. Роботи велися у напрямку «Північ».

Одна за одною відкривалися озера Мрія, Частинка Бога, П’ятикутна, Пермське, Фрік, Містик, Кишенька і озеро Мікрон. Останнє, за оцінками фахівців, претендує на звання найбільшого підземного озера України. Його глибина досягає 5-6 метрів, а площа поверхні — близько 500 кв. м. Кришталево чиста вода має температуру 7 градусів за Цельсієм.

Відкрив озеро луцький спелеолог Ігор Троцюк в квітні. За словами дослідника, до озера треба йти тільки на колінах протягом двох годин. Наполеглива робота навесні принесла свої несподівані результати — раптом відкрився отвір у новий зал. Практично спелеолог «вивалився» на берег незайманого озера. Це перша така велика водойма в печері. Сьогодні печерне озеро досліджують люди дуже рідкісної спеціальності — спелеодайвери. З ходовиками, в гідрокостюмах і з кисневими балонами намагаються пройти озеро під водою.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *