День Харкова: 9 причин відвідати місто

Столиця радянської України, найбільше місто Східної України і просто сучасний український мегаполіс Харків святкує День міста. Хоча місто порівняно нове і тут не знайдеш слідів давніх пам’яток, тут є на що подивитися! До свята редакція 24 Каналу зібрала для вас найцікавіші точки Харкова.

Найбільша площа

У Харкові найбільша в Україні площа. До речі, цей майдан є п’ятнадцятим за величиною у світі. Площа Свободи вражає своїми розмірами – майже 12 гектарів! На концерті Queen у 2008 році тут зібралося (за різними оцінками) від 150 до 350 тисяч людей!

Площа Сводоби Харків
Концерт Queen у Харкові

Частина площі вимощена бруківкою, що надає їй вишуканості. Тут розташовані одразу дві станції метро. До того ж, туристам буде цікаво оглянути будівлі, які розташовані на майдані. Саме тут раніше стояв гігантський пам’ятник Леніну. Однак у вересні 2014 року натовп людей скинув вождя пролетаріату з постаменту.

Площа Свободи
Площа Свободи з висоти

Держпром

Окремо хочемо розповісти про Будинок Державної промисловості, розташований на площі Свободи. Адже ця будівля — перший радянський 13-поверховий хмарочос! Збудований він у 1930-х роках. Будівля-велетень не раз згадується у книжках, письменники придумували для неї власні назви.

Держпром
Розміри будинку Держпрому вражають

Висота будівлі – 63 метри, а разом зі шпилем-телевежею – 108 метрів. Тут 4,5 тисячі вікон, 2 тисячі дверей, 34 блоки сходів.

До речі, якщо глянути на дах Держпрому з неба, то можна побачити нотний стан з початком гімну «Інтернаціонал».

Вражаючий сталінський ампір

Як ми вже згадували, в Харкові не знайдеш вишуканих невеличких будиночків, але у помпезності цього міста свій шик. Будинок зі шпилем – яскрава пам’ятка архітектури сталінської епохи. Він розташований у самому серці міста, на площі Конституції.

Будинок з шпилем
Будинок зі шпилем у Харкові ввечері особливо гарний

У будинку-кварталі дивом змішані різноманітні стилі. Радимо оглядати цей витвір архітектурного мистецтва ввечері. Його спеціально підсвічують, і від цього будинок виглядає ще гарніше. Всього у будинку 12 поверхів.

Храми

У Харкові переважає православне християнство. Відповідно, у місті чимало храмів. Навіть, якщо ви належите до іншої конфесії або ж невіруючі, варто оглянути харківські собори з точки зору архітектурної краси.

Радимо розпочати з трьох «богородичних» соборів, вони розташовані поруч. А між ними – невеличкий сквер з фонтаном-каскадом. Що ж іще треба у спекотні серпневі дні?

Храми Харків
Благовіщенський собор гарний вдень і вночі

Розпочніть свій тур храмами з Покровського собору кінця XVII ст. Він є найдавнішою збереженою будівлею Харкова. Потім підніміться на пагорб поруч до Успенського собору XVIIІ ст. Поруч височіє вже сучасніша дзвіниця. До речі тут є зал органної та камерної музики. Якщо пощастить, можна потрапити на концерт. На кінець завітайте в Благовіщенський собор. Він відносно сучасний, початок ХХ ст. Собор величезний і дуже неординарний, адже поєднує одразу кілька стилів.

Музей сексу

Ходити по музеях буває нудно… Але точно не у Харкові! Пропонуємо вашій увазі музей сексу. Це єдиний схожий музей у Східній Європі. Екскурсії розроблені для різних вікових груп. Для адекватного статевого виховання молодих людей є навіть окремий зал.

Музей сексу
Гарячий музей у Харкові!

Музей цей не лише сексу, але й сексуальних культур світу. Тому приміщення поділено на тематичні зали саме за принципом відмінностей у різних географічних точках. Вас чекають цікаві факти про статеве життя від звиклої нам Європи до таємничої Японії. В окремому залі – все про розмноження тварин. Тут справді цікава експозиція!

Пам’ятники

Приїжджаючи в нове місто, туристи переважно оглядають місцеві пам’ятники. Тож хочемо звернути вашу увагу на пам’ятник Шевченкові. Адже саме цей постамент вважається одним з найкращих пам’ятників Кобзарю у світі. А їх, до речі, понад 1300 по всьому світі!

Шевченко Харків
Один з найгарніших у світі пам’ятник Шевченкові. Погоджуєтеся?

Пам’ятник розташований у Саду імені Шевченка. Монумент органічно вписаний в парк і поєднується з архітектурою навколо. Тож, оглядаючи його, ви відчуєте справжню насолоду. Загальна висота монумента – понад 16 метрів, статуї Кобзаря – 5,5 метрів.

До речі, Харків відомий як місто, де був встановлений перший в Україні пам’ятник Тарасу Шевченкові. Він стояв у саду родини Алчевських, а в радянські часи перенесений у місто.

Ще один пам’ятник, на який радимо звернути увагу, – Михайло Булгаков на лавочці з котом Бегемотом (персонаж з його твору «Майстер і Маргарита»). Знайти його можна у дворику на вулиці Ольминського, 18. Тут, до слова, є й інші скульптури. Тож обов’язково завітайте сюди!

Булгаков Харків
Не бажаєте присісти між ними?

Фонтани

Харків славиться своїми водограями. Від вражаючого каскадного до символу міста Дзеркального струменю.

Почнемо з фонтану «Каскадного». Він веде до Саду Шевченка, про який ми вже згадували вище. Вода ллється згори по системі каскадів, а з обох боків – пішохідні зони.

Каскадний фонтан Харків
З обох боків водограю – сходи для пішоходів

А на вулиці Сумській вас вразить Площа фонтанів. Система фонтанів перед Харківським академічним театром опери та балету особливо тішить у вечірню пору. Адже їх підсвічують.

Ну і на кінець. Не забудьте оглянути Дзеркальний струмінь. Альтанка і фонтан по праву вважаються одними з символів Харкова. Дзеркальний струмінь, розташований навпроти будівлі Харківського театру опери та балету, споруджений у 1947 році. Схожа ажурна альтанка є в російському місті Кисловодськ. Нещодавно фонтан відреставрували, тож він у чудовому стані. Вечорами його підсвічують.

Дзеркальний струмінь
Дзеркальний струмінь: магія води і світла

Набережна

Будь-яке місто прикрасить ріка. Нетеченська набережна і сквер «Стрілка» на берегах річок Лопань і Харків, мабуть, найромантичніше місце в місті. На мості закохані пари залишають замочки. Якщо для вас це надто «попсово», можна покататися на човні вздовж нічної набережної. Навіть справжні брутали будуть зачаровані.

Набережна Харків
Спокій і краса на набережній Харкова

Розваги для усіх

Ну і насамкінець. Оглянувши архітектуру і площі, пройшовшись музеями, туристам цікаво відірватися! Пропонуємо податися у місцевий «Діснейленд». З дітьми чи без ви отримаєте тут масу емоцій, адреналіну і посмішок! Цей парк доволі сучасний, відвідувачам пропонують майже півсотні атракціонів. Тут буде цікаво людям різного віку.

Аквапарк Харків
Лише погляньте, який цікавий дизайн

Ну і ще одна крута точка для відпочинку – аквапарк «Джунглі». До речі, найбільший критий аквапарк в Україні. Атракціони і незвичний дизайн перенесуть вас у незабутню пригоду.

Редакція 24 Каналу вітає харків’ян зі святом! Ваше місто – прекрасне.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *