Онлайн-трансляція НАСА: Де можна побачити сонячне затемнення | PROSVIT

Онлайн-трансляція НАСА: Де можна побачити сонячне затемнення

Українці не зможуть побачити рідкісне явище на власні очі.

Сьогодні, 21 серпня, пройде найтриваліше сонячне затемнення в історії, яке триватиме цілих півтори години. Однак побачити його на власні очі зможуть тільки ті, хто перебуває в США. Також частково видовище буде доступно для проживаючих в Західній Європі та Південній Америці.

Цікаво, що місто Карбондейл (США) стане унікальним місцем, де будуть спостерігатися два повних сонячних затемнення протягом 7 років — 2017 та 2024 років.

Сьогодні вперше за 99 років сонячне затемнення охопить всі континентальні Штати Америки.

В Україні ж цього явища видно не буде. Повне сонячне затемнення відбудеться 21 серпня о 21:26 за київським часом. За даними вчених, Місяць закриє Сонце на 1,5 години, а сонячна корона буде в кілька разів більше, ніж під час попередніх затемнень. Повне перекриття Сонця і настання темряви триватиме близько двох хвилин. Яскраві зірки і планети також стануть видимими.

Українці зможуть спостерігати за унікальним явищем за допомогою онлайн-трансляції NASA, яка буде вестися з висоти 30 тисяч метрів над землею. Відстежувати сонячну активність під час затемнення буде займатися телескоп DKIST — самий потужний сонячний телескоп в світі.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *