Тільки 5% жителів Донбасу хочуть відокремитися від України — соціолог

На сьогоднішній день на підконтрольній Україні території незначна частина місцевого населення все ще має проросійські погляди.

На сьогоднішній день настрої на Донбасі, особливо на підконтрольній Україні території, викликають «стриманий оптимізм». Адже тільки незначна частина місцевого населення все ще має проросійські погляди. На це вказала соціолог Тетяна Бекешкіна.

«Я зі стриманим оптимізмом ставлюся до можливості зміни свідомості на окупованій території, тому що там все інфіковано російською пропагандою. На «стриманий оптимізм» налаштовують зміни в свідомості людей на територіях Донецької та Луганської областей, які теж були окуповані, але зараз контролюються Україною. Коли ми тільки розпочинали в кінці 2014 року до опитувань на цій території, то я добре пам’ятаю, що 35% хотіли відокремитися від України, 20% хотіли бути з «ДНР» і «ЛНР», а ще 15% приєднатися до Росії. Зараз нічого цього нема. Відсотків 5% таких залишилося, хто хоче відокремитися від України», — каже вона.

При цьому Бекешкіна додала: «Там життя якось відновлюється, люди приходять до тями, хоча я не перебільшую їх проукраїнськість. Мені розповідали, як у Станиці Луганській відправляли дітей на відпочинок в Західну Україну. Якщо в першу хвилю не могли набрати групу, все боялися, то в третю (хвилю) — мало не билися вже, щоб туди поїхати».

Нагадаємо, в мережі з’явилося відео з розповіддю жителів Слов’янська, як змінилося їхнє життя після початку війни на сході України.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *