Що не можна робити на Маковія. Медовий Спас.

Коли свято Маковія в 2018 приходить, люди традиційно йдуть в церкву, де освячують букети, мед, фрукти так як після цього вони стають цілющими, передає prosvit.net.ua. На Медовий Спас або Маковея існує багато традицій і заборон.

Раніше наші предки саме в цей день починали збирати мед з пасік, соти у вулику до цього часу зазвичай вже наповнені. Потім всі збиралися біля водойм, їли мед, співали пісні і в цілому проводили разом час. Також обов’язково пекли вироби з маком.

Що не можна робити на Медовий Спас: заборони на Маковія 

14 серпня — церковне свято Маковія, а це означає, що є певні заборони, які в цей день потрібно строго дотримуватися. Які головні заборони на Маковія, заборони на Медовий Спас .

На Медовий Спас закінчується літо, тому 14 серпня не можна купатися, як і на Ільїн день, так як можна потонути або захворіти. По логічних міркувань, ночі вже ставали прохолодними, тому вода починала «цвісти», що могло викликати різні хвороби.

У цей день починається суворий Успенський піст, тому потрібно дотримуватися правил харчування.

На Маковія не можна в цей день голосно говорити, гучно святкувати, так як бджоли погано реагують (а в цей же день збирали мед).

На Маковія не можна сваритися, лаятися або бажати комусь зла, інакше негатив повернеться бумерангом.

В цей день не можна працювати і прибирати в будинку: такі справи краще завершити напередодні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *