Прототип міжзоряного зонда відправив тестове повідомлення на Землю

Супутник «Спрайт» (Sprite), розроблений в рамках проекту Breakthrough Initiatives і запущений у космос 26 липня, відправив на Землю тестовий радіосигнал, заради якого, власне, він і запускався.

У даний момент апарат знаходиться на навколоземній орбіті заввишки близько 650 км. Це може здатися не вартим згадки, адже зараз не 1957 рік і до супутникам на орбіті всі звикли, але справа в тому, що маса космічного апарату становить близько чотирьох грамів. При цьому габарити його центральній частині (3,5 на 3,5 см) помістилися бортовий комп’ютер, радіопередавальний модуль і система живлення від сонячних батарей. Стартував в квітні минулого року проект Breakthrough Initiatives ставить своєю метою досягнення найближчої до нас зірки — червоного карлика Проксима Центавра, знаходиться прсиблизно в 4,2 світлових роках від Сонця. Для реалізації цієї мети планується побудувати і відправити в подорож флот із близько тисячі мікрозондов масою близько одного грама кожен. Зонди, оснащені сонячними вітрилами, будуть розігнані встановленими на Землі лазерами до швидкості в 0,2 світловий. При таких умовах політ до цілі повинен зайняти 20 років, ще чотири з невеликим роки піде на очікування прийому автоматично відправленої інформації, передавати яку передбачається з допомогою лазера, використовуючи сонячне вітрило в якості відбивача, що дозволяє підвищити потужність сигналу на багато порядків. Кількість зондів вибрано з запасом в розрахунку на те, що долетять і передадуть інформацію далеко не всі.

Материнська плата прототипу. / © USA Today

Так проект виглядає зараз. Зрозуміло, не можна виключати його змін у час, що залишився до старту, а мова тут йде про пару-трійку десятиліть. Додаткову інтригу в сюжет внесло повідомлення у серпні минулого року про виявлення в системі Проксима Центавра екзопланети, розташованої на такій відстані від зірки, яка забезпечує можливість існування рідкої води. Поки у фахівців немає ясного розуміння того, чи є там вода і що взагалі ця планета може з себе представляти.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *