На скільки долар обвалиться!

У вівторок на валютному ринку гривня знову зміцниться

У вівторок на валютному ринку гривня знову зміцниться і майже з 100% вірогідністю можна очікувати виходу на торги Нацбанку, передає Prosvit.

Причин цих подій буде дві :

1) Різко зросла активність більшості гравців-експортерів у зв’язку з необхідністю забезпечення поточної господарської діяльності. Це призводить до збільшення пропозиції валюти на ринку при низькій активності покупців, привередничающих за курсом і грають «на пониження». Так як надлишок валюти істотний — викуповувати його буде НБУ . За прогнозами «Мінфіну» сьогодні обсяги операцій зростуть до 310-340 млн доларів при вчиненні до 550 угод;

2) Судячи по всьому — дочки іноземних компаній вже закрили свої питання по висновку дивідендів у сумах, узгоджених з Нацбанком на серпень і їх покупки вже не підтримують попит на валюту. На тлі зниження ще майже на 800 млн гривень залишків на коррахунках банків (до 45,3 млрд грн на ранок вівторка) — це працює на користь гривні.

На вівторок «Мінфін» прогнозує котирування американської валюти на торгах у межах коридору 25,72-25,78 гривень. Основні операції на міжбанку сьогодні пройдуть у період з 10:30 до 13:00 годин із загальною тенденцією на зміцнення позицій гривні і з великою ймовірністю виходу на ринок НБУ з аукціоном або запитом кращого курсу по викупу надлишків долара. Цим він утримає котирування долара від більш глибокого падіння.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Готівковий курс продовжив зниження при закріпленні тенденції щодо зменшення спреду по долару і його широкого коридору за євро.

Котирування долара в банках на 10 ранку: прийом — 25,55-25,71 і продаж 25,79-25,95 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 25,65-25,72 гривень і продаж 25,78-25,82 гривень.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним і ринковим курсом на міжбанку настрої респондентів знову змінилися, але тепер — явно на користь гривні. Прихильників у неї істотно додалося.

За офіційним курсом — 42% ( в понеділок було всього 26%) опитаних налаштовані на рівень котирувань долара нижче за позначку в 25,75 гривень. Але 58% респондентів — ще продовжують вірити в те, що долар буде залишатися вище 25,76 гривень.

За ринковим курсом оптимісти по гривні, впевнені в порозі нижче 25,75 гривень за долар вже складають майже половину опитаних — 49% (вчора таких було лише 35%). Переконаних у перспективи курсу долара вище 25,76 гривень — 51%.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *